Czym zajmuje się biuro księgowe? Zadania księgowego

Z usług biura rachunkowego korzystają zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne, nieposiadające działalności gospodarczej, które nie potrafią wypełnić zeznania podatkowego, bądź nie wiedzą, jakie ulgi im przysługują. Dlatego zobacz, jakie są zadania księgowych i w czym ci mogą pomóc. Czym zajmuje się biuro rachunkowe? Zakres zadań biura rachunkowego można podzielić na dwie główne grupy: księgowość… View Article(...)

WIĘCEJ

icon

Czym są usługi księgowe? Z jakiej pomocy możesz skorzystać, kiedy prowadzisz firmę?

Biura rachunkowe oferują szeroki wachlarz usług księgowych. Z jednej strony to dobra informacja, ale z drugiej przedsiębiorca, a zwłaszcza początkujący, zupełnie nie wie, na co się zdecydować. Dlatego w poniższym artykule opisujemy, co wchodzi w zakres usług księgowych i co będzie najlepszym rozwiązaniem w określonym przypadku. Usługi księgowe dla firm Profesjonalne usługi księgowe świadczone zarówno… View Article(...)

WIĘCEJ

icon

Zakładanie jednoosobowej działalności gospodarczej

Wszyscy, którzy chcą otworzyć firmę w postaci jednoosobowej działalności gospodarczej zobowiązani są uzyskać wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). W tym celu należy wypełnić formularz CEIDG-1. Poprzez złożenie jednego formularza potencjalny przedsiębiorca uzyskuje:(...)

WIĘCEJ

icon

Prowadzenie spółki z o.o. a ZUS

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w skrócie sp. z o.o. jest spółką kapitałową, której działalność reguluje Kodeks Spółek Handlowych, Spółka taka może mieć jednego wspólnika, który posiada 100% udziałów i mówimy wtedy o jednoosobowej spółce z o.o. lub spółka posiada wielu udziałowców i mówimy wtedy o wieloosobowej spółce z o.o. Zarząd spółki z o.o. musi obligatoryjnie prowadzić pełną księgowość – księgi rachunkowe.(...)

WIĘCEJ

icon

Następne artykuły już wkrótce

Następne artykuły już wkrótce(...)

WIĘCEJ

icon