• ul. Przewóz 21/6, 30-716 Kraków
 • biuro@biuro-rachunkowe-datan.pl
 • Pn-Pt: 08-17.00
Thumb

Doradztwo gospodarcze

Dobra firma nie może obejść się bez 3 podstawowych obszarów – kapitału, efektywnego prowadzenia biznesu i skutecznej sprzedaży. Świadczymy usługi doradztwa gospodarczego, którego głównymi obszarami są właśnie pozyskiwanie finansowania, optymalizacja procesów biznesowych i zarządzanie sprzedażą.

1. Pozyskanie finansowania

Jest mnóstwo sposobów na pozyskanie kapitału dla rozwoju własnego biznesu. Znamy ich wady i zalety, dlatego pomożemy wybrać metodę uzyskania finansowania najkorzystniejszą dla Państwa firmy. Wśród form pozyskania kapitału proponujemy:

A. Pozyskanie finansowania bankowego:

Na przestrzeni lat udało nam się pozyskać kredyty bankowe dla naszych klientów i partnerów biznesowych. Korzystając z naszych usług doradczych w tym zakresie zyskujecie:

Jest to proces, który obejmuje:

 • Najniższe oprocentowanie – negocjujemy najkorzystniejsze warunki w bankach – dzięki naszym kontaktom z kilkudziesięcioma bankami zawsze wiemy o najlepszych warunkach finansowych.
 • Oszczędność czasu – znamy procedury bankowe i oferty banków – wiemy gdzie, z kim warto rozmawiać i ubiegać się o kredyt w Państwa przypadku.
 • Większa siła przebicia – dzięki naszym kontaktom i znajomości oferty udaje nam się pozyskać kredyty w instytucjach, gdzie pośrednikom kredytowym to się nie udaje.
 • Całkowitą poufność – zapewniamy absolutną poufność informacji otrzymywanych w naszych kontaktach.
 • opracowanie strategii finansowania i struktury procesu optymalnej dla Państwa;
 • opracowanie niezbędnych analiz, prognoz finansowych i biznesplanów;
 • przygotowanie wniosków kredytowych;
 • negocjacje umów kredytowych i warunków uzyskania kredytów.

B. Pozyskanie inwestora:

Innym sposobem na pozyskanie kapitału, ale również dźwigni w postaci wiedzy biznesowej i kontaktów branżowych, jest pozyskanie inwestora do swojego biznesu. W wielu przypadkach jest to krótsza droga do dynamicznego rozwoju. Czasami same pieniądze po prostu nie wystarczą – trzeba również zaangażowania inwestora innego niż bank. Korzystając z doradztwa zyskujecie:

 • Przygotowanie procesu pozyskania inwestora w profesjonalny sposób oraz właściwe zaprezentowanie potencjału firmy;
 • Dotarcie do szerszego grona potencjalnych inwestorów i przeprowadzenie konkurencyjnego procesu wyboru inwestora;
 • Informacje jakie działania możecie Państwo podjąć, by zwiększyć wartość firmy po udanym procesie pozyskania inwestora;
 • Szybki czas dotarcia do właściwych osób, które realizowane przez nas projekty traktują priorytetowo – wieloletnie bezpośrednie relacje z funduszami, przedsiębiorstwami, inwestorami prywatnymi;
 • Negocjowanie w Państwa imieniu warunków inwestycji oraz treści dokumentów transakcyjnych (listów intencyjnych, umów inwestycyjnych, umów spółki/statutów).

C. Emisja akcji na newconnect:

Bardzo ciekawym sposobem pozyskiwania kapitału na rozwój firmy jest emisja akcji przedsiębiorstwa na NewConnect. Dzięki naszemu doradztwu zyskujecie:

 • Przygotowanie emisji akcji w sposób rzetelny oraz ich umiejętne uplasowanie;
 • Możliwości negocjowania najatrakcyjniejszych warunków pakietowych sprzedaży akcji;
 • Pomoc w wyborze autoryzowanego doradcy, który poprowadzi proces emisji akcji;
 • Dobór optymalnej struktury finansowania, uwzględniając wszystkie dostępne możliwości, a także doradztwo w jaki sposób może poprawić Państwa pozycję na rynku.

D. Restrukturyzacja finansowa:

Dzięki restrukturyzacji finansowej zyskujecie Państwo spojrzenie z zewnątrz na swoją firmę i wsparcie doradców, mających za sobą wiele procesów restrukturyzacji. W ramach restrukturyzacji finansowej nasze działania polegają na:
Wskazaniu jakie działania można podjąć poza restrukturyzacją finansową aby szybko poprawić wyniki Państwa firmy.
Renegocjacjach warunków spłaty zobowiązań z wierzycielami.
Doradztwie przy refinansowaniu dłużnym.

2. Optymalizacja procesów biznesowych

Procesy biznesowe są realizowane w każdym przedsiębiorstwie. Nie we wszystkich firmach zostały jednak rozpoznane, dokładnie opisane i poddane optymalizacji.

Doświadczenie nauczyło nas, że modelowanie i poprawianie procesów biznesowych odbywa się najczęściej w momencie, kiedy organizacja zmienia się w istotny sposób, wdraża nowe systemy informatyczne, albo dynamicznie się rozwija.

Zakres usługi uzależniony jest od potrzeb klienta – może obejmować od mapowania procesów oraz znalezienia obszarów, które można i należy doskonalić, aż po pełne wdrożenie szczegółowo opisanych rozwiązań.

Optymalizacja procesów biznesowych to usługa, która zapewnia najlepsze wykorzystanie tego, czym dysponuje przedsiębiorstwo – swoich zasobów. Takie działanie przekłada się na poprawienie rentowności, wzrost potencjału intelektualnego, poprawę efektywności produkcji i jakość usług świadczonych przez firmę.

Nasze doświadczenie pokazuje, że w każdej firmie istnieje wiele możliwości usprawnień. koro w branży istnieją przedsiębiorstwa, które radzą sobie lepiej, to jest to najlepsze potwierdzenie tej tezy.

3. Zarządzanie sprzedażą

Doradztwo w zarządzaniu sprzedażą

Pomagamy „wyciskać” więcej ze sprzedaży. Dopasowujemy struktury działów sprzedaży do najlepszych praktyk w sposobie organizacji, kontrolowania efektywności, dostrojenia oferty produktowej, jak również układania oferty cenowej i optymalizacji kosztów. Precyzyjnie określamy i poddajemy analizie kluczowe elementy rozwoju działów sprzedaży i służymy wsparciem w trakcie wdrożeń.

Optymalizacja procesów sprzedaży

Analizujemy jakość obsługi klienta, skuteczność podejmowanych działań przez zespół sprzedażowy, jak również jakość prowadzonych działań marketingowych. Analiza kończy się raportem, który wskazuje obszary, w których ciągle tkwi niewykorzystany potencjał do wzrostu. Świeże spojrzenie pozwala odkryć ścieżki rozwoju, których firma jeszcze nie przetarła. Nieszablonowe podejście w niektórych aspektach sprzedaży owocuje uzyskaniem przewagi konkurencyjnej na swoim rynku.

Thumb
Thumb